מתנגדים לבניית שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל

תושבי עמק יזרעאל, מגידו, רמת ישי וטבעון יצאו היום לירושלים והפגינו בגן הוורדים נגד הכוונה להקים שדה תעופה משלים לנתב״ג בעמק
ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת הגליל ה-8 בעיר עכו. בה הכריז על שדה תעופה משלים לנתב
ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת הגליל ה-8 בעיר עכו, בה הכריז על שדה תעופה משלים לנתב"ג ברמת דוד (צילום: קובי גדעון - לע''מ)

הפגנה הערכה היום על ידי תושבי עמק יזרעאל והסביבה בגן הוורדים בירושלים נגד הכוונה להקים שדה תעופה משלים לנתב"ג בעמק יזרעאל. להפגנה הצטרף ח"כ יואל חסון, שיזם כנס חירום בנושא שכלל נוכחות של חברי כנסת מסיעות שונות.

באוקטובר 2014 החליטה ממשלת ישראל לבנות שדה משלים לנתב"ג והחליטה לבדוק התכנות להקימו ברמת דוד שבעמק יזרעאל או במגידו. לאור החלטה זו הוקם מטה מאבק ועמק יזרעאל והרשויות השכנות, מובילות התנגדות נחרצת למהלך ברמת דוד.

בכנס חירום שנערך היום (ג') בשעות הצהריים, נכחו מלבד ראשי הרשויות, גם חברי כנסת ממגוון סיעות :ח"כ איתן ברושי, עמיר ריטוב – יו"ר מרכז המועצות האזוריות, ח"כ איציק וקנין -יו"ר ועדת המשנה לתעופה , ח"כ יצחק הרצוג, ח"כ עומר בר לב, ח"כ רויטל סוויד, ח"כ מירב מיכאלי, ח"כ חיים ילין, ח"כ זהבה גלאון, נציג מועצת הנגב יוהן אטלן ושורת אנשי מקצוע שפרשו את משנתם המקצועית.

במקום תיירות – אספלט ורעש מטוסים

ח"כ חסון אמר כי שדה תעופה בינלאומי יחריב את עמק יזרעאל על יופיו וייחודו הכלכלי והחברתי. "הגזירה החדשה של ממשלת נתניהו בנושא שדה תעופה בעמק, היא החלטה שמנוגדת לחלוטין לאינטרסים הלאומיים והמקומיים. העמק סובל כבר היום מפקקים ותשתיות לא מספקות. שדה תעופה חדש יחריב את שדות העמק ואת הסביבה הייחודית. במקום לעודד תיירות, הממשלה קוברת את העמק תחת אספלט ורעש מטוסים".

ח"כ חסון הוסיף: "אני מאוד שמח לכנס את הכינוס המיוחד הזה למניעת הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג בעמק. מאז ההחלטה להקים חלופה לנתב"ג, החלופה הדרומית זכתה לתמיכה רבה בשל היותה מנוף לפיתוח הנגב כולו."

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, אמר: ״המועצה האזורית עמק יזרעאל מתנגדת להקמת שדה משלים בעמק ודורשת מהממשלה לקיים הליך שקוף עמוק ומקצועי עם הציבור ולבחון את כל החלופות, לרבות חלופת חיפה. אנו מוטרדים מאוד מהתהליך. הקמת שדה אינה הקמת כביש או צומת, אלא משנה סדרי עולם לדורות. אנו דורשים פיקוח פרלמנטרי על התהליך וסומכים על הרשות המחוקקת שתפקח על הרשות המבצעת בתהליך. במידה ולא, נפנה יחד עם הרשויות השכנות לרשות המחוקקת״.

ידיעה קודמת על שדה תעופה משלים לנתב"ג:

ועדת הכלכלה תדון בהצעה להעביר את שדה התעופה המשלים לנתב"ג מרמת דוד לנגב

אין תגובות

השאר תגובה