המסעדה “אורי בורי” מעכו שוב בראש עשר המסעדות הטובות במזרח התיכון

מסעדת "אורי בורי" של אורי ירמיאס קטפה בפעם השלישית את המקום הראשון בקרב המסעדות הישראליות שהומלצו על ידי המטיילים של אתר TripAdvisor
מסעדת אורי בורי של אורי ירמיאס. עלייה במספר התיירים המבקרים במסעדה. (צילום: Tripadvisor)
מסעדת אורי בורי של אורי ירמיאס בעכו. עלייה במספר התיירים המבקרים במסעדה. (צילום: Tripadvisor)

גם השנה, כמו ב-2013 וב-2016, נבחרה מסעדת "אורי בורי" של אורי ירמיאס מעכו בראש עשר המסעדות הטובות במזרח התיכון. היא עקפה בדרך את המסעדות הישראליות "הטרקלין ביסטרו" מתל אביב במקום הרביעי, את "קיטשן מרקט" מתל אביב במקום השישי ואת "מחניודה" מירושלים במקום השביעי.

מסעדות נוספות שנמצאות ברשימה הן מדובאי, קהיר ודוחה שבקטאר.

אורי ירמיאס. מסעדה בת כמעט שלושים שנה, ועדיין בשיאה. (צילום: עירית רוזנבלום)
אורי ירמיאס. מסעדה בת כמעט שלושים שנה, ועדיין בשיאה. (צילום: עירית רוזנבלום)

איך משפיעה בחירה כזו על מסעדה? "בשנה שעברה היו חודשיים של טירוף במסעדה", אומר בתגובה הבעלים והשף של "אורי בורי", אורי ירמיאס, "בשנת 2013 לא הרגשנו את הבחירה, אבל בשנה שעברה היתה תגובה בארץ וגם התקשורת התייחסה".

לדבריו, יש עלייה עקבית בתנועה במסעדה בכל שנה לעומת השנה שלפניה – למעט שנים של מלחמות ואינתפדות – וגם עלייה בתיירים לעומת הישראלים. "זה תהליך ארוך", הוא מסביר, "המסעדה קיימת 29 שנים ועדיין יש לנו לאן להתפתח. עשינו שיפוץ כולל במסעדה וגם זה מביא תנועה מחודשת".

"אורי בורי", מסעדת הדגים ופירות הים, נהפכה כבר מזמן למוסד. היא שוכנת בין כתליו של בית עותומאני בן 400 שנה, לחופיה של עכו העתיקה, באחד המקומות היפים בארץ. המסעדה החלה את דרכה בנהריה בשנת 1989 ועברה לעכו ב-1997. "כל זמן שאנחנו בקו עלייה, אני מרוצה ומודה לכל מי שתורם לשיפור התנאים והאווירה בעיר, ובהם משרד התיירות והחברה לפיתוח עכו העתיקה, העיריה והזרמים הדתיים. כל אחד במחלקתו יכול להוסיף או לגרוע וכולם משתפים פעולה בצורה יוצאת מהכלל".

מנה ממסעדת אורי בורי בעכו. מסעדת דגים ומאכלי ים ששמעה יצא למרחוק. (צילום: Tripadvisor)
מנה ממסעדת אורי בורי בעכו. מסעדת דגים ומאכלי ים ששמעה יצא למרחוק. (צילום: Tripadvisor)

בעכו יש אווירה שלא הכרנו שנים רבות, הוא אומר: "השבוע צויין בעיר יום הולדתו ה-200 של בהא-אללה, מייסד הדת הבהאית והשתתפו בו נציגי העיריה וכל הדתות ובחודש שעבר נחגג העיד אל אדחא – חג הקורבן  המוסלמי – וכולם מברכים אחד את השני וזה יוצר אווירה אחרת לגמרי".

"נראה לי שאנחנו בכיוון הנכון"

ירמיאס מוסיף שהעיר שקטה ו"עובדת" – יזמים לוקחים אחריות ועושים דברים במקום להתלונן.  "ברוך השם יש הרבה יזמים בעכו, נפתחו עסקים של יהודים וערבים ונראה לי שאנחנו בכיוון הנכון".

בעיר מבחר של מסעדות במגוון סגנונות וטעמים ופרויקט שיחזור שוק הבזאר הטורקי תרם גם הוא את חלקו. זאת לצד ארבעה מלונות שכבר פועלים בעיר, אכסניות וצימרים וכן 18 יחידות להשכרה לתיירים.

מלון האפנדי של ירמיאס, אחד ממלונות הבוטיק היפים בארץ, נכלל אף הוא בדירוג של טריפאדוויזר, בקטגוריית המלונות הקטנים במזרח התיכון. כאן הוא ממוקם במקום השביעי. את המקומות לפניו תופסים מלון כנען ספא במושב חד-נס ברמת הגולן במקום הראשון, מלון רוטשילד 71 מתל אביב במקום השני, מלון סוויטות ארבל בתל אביב במקום השלישי, מלון אמירי הגליל מאמירים במקום הרביעי, מלון אדרס מונטגומרי מדובאי במקום החמישי ומלון ברדיצ'בסקי מתל אביב במקום השישי.

מרפסת מלון האפנדי הצופה לים ולעיר העתיקה, עם פינת הישיבה. (צילום: אסף פינצ'וק)
מרפסת מלון האפנדי הצופה לים ולעיר העתיקה, עם פינת הישיבה. (צילום: אסף פינצ'וק)

ירמיאס אומר על הזכייה הכפולה כי ככל שיש יותר צימרים וחדרי אירוח – כך התפוסה בכולם עולה. "גם תרבות הפנאי מתפתחת ויש יותר מסעדות טובות, אבל זה לא נס אלא פסיכולוגיה פשוטה: אנשים הולכים לאן שיש תנועה ויש מבחר, ובעכו יש כיום את שניהם".

קישור לרשימת המסעדות הזוכות במזרח התיכון:

https://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Restaurants-cFineDining-g21

תגובה אחת

השאר תגובה