יאללה באסטה זכתה בפרס התיירות הקולינרית

יאללה באסטה זכתה בפרס חברת התיירות הקולינרית של ישראל לקראת 2018 ע"י Travel And Hospitality. ואילו וולדורף אסטוריה נבחר במקום השביעי במזרח התיכון ע"י קונדה נאסט
מופע של מוכר דגים בסיור של
מופע של מוכר דגים בסיור של "יאללה באסטה" בשוק מחנה יהודה. (צילום: עירית רוזנבלום)

חברת תיירות השווקים הישראלית "יאללה באסטה", נבחרה על ידי מגזין התיירות הבינלאומי "Travel And Hospitality" כחברת התיירות הקולינרית הטובה ביותר בישראל לקראת 2018. הזכייה מקנה תעודת הוקרה ובהכרה בינלאומית למיזם.

מדי שנה עורך המגזין תחרות בין חברות תיירות בתוך המדינה בה הן פועלות. המגזין בעל תפוצת קוראים רחבה – בין היתר בצפון אמריקה וגם במזרח התיכון – בוחן עבור קוראיו חברות תיירות ברחבי הגלובוס.

המגזין התיירותי מהווה מדריך ייחודי לנסיעות ברחבי העולם ובוחן את חברות התיירות, המלונות והמסעדות המובילים. הוא מפרסם חוברות שונות בהן בוחרים את המקומות התיירותיים הטובים ביותר באסיה, באמריקה, באוסטרליה ובאפריקה. תהליך הבחירה נערך על ידי צוות שיפוט עצמאי, בנוסף לצוות מומחים אשר מסיירים יחד בכל העולם, על מנת להכיר לקוראים את המלונות הטובים ביותר, המיזמים המצטיינים ועוד.

חברת תיירות השווקים "יאללה באסטה" הביאה בשורה לענף התיירות עם הקמתה לפני למעלה מעשור ע"י היזמים הירושלמים – ראובן ומור פילו ומיכאל ויעל וייס. החברה משווקת כרטיסי טעימות שבעזרתם ניתן לחוש באופן עצמאי בטעמים השונים המוצעים בשווקים בישראל. "יאללה באסטה" פועלת בשווקים: מחנה יהודה והעיר העתיקה בירושלים, הפשפשים והכרמל בת"א, יפו העתיקה ולוינסקי ברחובות, עכו העתיקה ונצרת.

אחד מכרטיס טעימות של "יאללה באסטה", בעזרתם ניתן לחוש באופן עצמאי בטעמים השונים המוצעים בשווקים בישראל. (צילום: יח"צ)
אחד מכרטיסי הטעימות של "יאללה באסטה", בעזרתם ניתן לחוש באופן עצמאי בטעמים השונים המוצעים בשווקים בישראל. (צילום: יח"צ)

הקדמה הטכנולוגית ותהליך הגלובליזציה שהתרחש בעשור האחרון, הביא את היזמים לפתח במקביל ל"יאללה באסטה", את אפליקציית התיירות הקולינרית – bitemojo המציעה למשתמשים סיורים קולינרים עצמאיים ביעדים בולטים בארץ ובעולם. השימוש באפליקציה הוא נוח מאוד כשבעזרת חיישן ה-GPS בסמארטפון, התייר מנווט עצמאית אל המסעדות ודוכני האוכל ביעדים השונים. מעבר לכך, האפליקציה מספקת חוויית תוכן עשירה הכוללת מידע על הסיפורים האישיים של בעלי המקומות, מידע קולינרי על הטעימה, וכן מידע על נקודות עניין מקומיות ומעניינות המוצגות לאורך מסלול הסיור.

האפליקציה זמינה לשימוש בברלין, רומא, ברצלונה וכן גם בישראל בתל אביב ובירושלים. לדברי היזמים האפליקציה תורחב בקרוב לשימוש ביעדים נוספים באירופה כמו גם במזרח הרחוק.

מיכאל וייס מבעלי "יאללה באסטה": "השווקים בישראל הפכו בשנים האחרונות לאחד ממוקדי התיירות המובילים ע"י תיירים מהארץ ומחו"ל. אנחנו שמחים שגם המגזין התיירותי המוביל בעולם, ראה לנכון לזכות את 'יאללה באסטה' על כך שהייתה הראשונה לזהות את פוטנציאל השווקים בישראל ואת הטרנד הגובר לסיורי אוכל."

הלובי בוולדורף אסטוריה ירושלים. (צילום: יח"צ)
הלובי במלון וולדורף אסטוריה ירושלים מרשת הילטון. עוד זכייה לאוסף. (צילום: יח"צ)

השנה ה-3 ברציפות – מלון וולדורף אסטוריה ירושלים בין המדורגים של קונדה נאסט במזרח התיכון

מאז פתח את שעריו לפני למעלה מארבע שנים, מלון וולדורף אסטוריה ירושלים שוב מדורג בין המלונות המובילים במזרח התיכון לשנת 2017, על פי דירוג מגזין התיירות היוקרתי Condé Nast Traveller.

מדי שנה, קונדה נאסט טרוולר מזהה את המלונות הטובים ביותר מרחבי העולם במשאל קוראים גלובלי הגדול בתחומו. השנה, 300,000 נוסעים, שהצביעו עבור 7,394 בתי מלון ברחבי העולם, נתנו לוולדורף אסטוריה ירושלים ציון 94.39, אשר הציב אותו שוב במקום השביעי בקטגוריה של המזרח התיכון (במקום ה-12 ממוקם מלון קינג דיוויד הירושלמי של רשת דן). הזוכה במקום הראשון בקטגוריית המזרח-התיכון הוא מלון וולדורף אסטוריה אחר – ג'ומהורייה שבדובאי.

הדירוגים של המגזין היוקרתי מעריכים את המלונות הטובים ביותר בעולם, אתרי נופש, ערים, איים, חברות תעופה, שדות תעופה וקרוזים. למעלה מ-300 אלף קוראים הגישו מיליוני דירוגים ועשרות אלפי הערות. 7,320 בתי מלון ואתרי נופש (מספר שיא – מתוכם נבחרו כ-28 מלונות יוקרה של הילטון העולמית), 610 ערים, 225 איים, 468 ספינות שייט, 158 חברות תעופה ו-195 שדות תעופה, עמדו השנה להצבעת הקוראים.

"זהו כבוד גדול עבור וולדורף אסטוריה ירושלים וחברי הצוות שלו לזכות שוב בהכרה מחמיאה שכזו", אמר אבנר און, מנכ"ל וולדורף אסטוריה ירושלים, "מלוננו משקיע מאמצים רבים כדי לספק את האיכות הגבוהה ביותר של שירות בישראל ודרוג זה הוא שוב הוכחה להשקעתנו הבלתי מתפשרת בנושא", אמר.

מלון וולדורף אסטוריה ירושלים ממוקם באתר של מלון פאלאס לשעבר, שהיה בעבר אחד מהמאפיינים המפורסמים ביותר של ירושלים, האחרון שנרשם בשנת 1935. הוא ממוקם במרחק הליכה מחומות העיר העתיקה ושער יפו המפורסם.

קישור לרשימת כל המלונות הוזכים במזרח התיכון:

https://www.cntraveler.com/readers-choice-awards/top-hotels-in-the-middle-east-readers-choice-awards-2017

אין תגובות

השאר תגובה