כשמרכז הקונגרסים בבנייני האומה זכה בתעודת הוקרה

מרכז הקונגרסים בנייני האומה זכה בתעודת הוקרה לציון 30 שנות חברות ועמידה בסטנדרטים בינלאומיים של הארגון לכנסים ICCA. בבירה גם פועלת לשכת הכנסים היחידה בישראל
מרכז הקונגרסים הבינלאומי-בנייני האומה בירושלים. תעשיית הכנסים עתירת הכנסות ויוקרה. (צילום: יח
מרכז הקונגרסים הבינלאומי-בנייני האומה בירושלים. תעשיית הכנסים עתירת הכנסות ויוקרה. (צילום: יח"צ)

תעודת הוקרה מטעם הארגון העולמי לקונגרסים ICCA, הוענק בפראג שבצ'כיה למירה אלטמן, מנכ"לית מרכז הקונגרסים הבינלאומי-בנייני האומה בירושלים, לציון 30 שנות חברות ועמידה בסטנדרטים בינלאומיים של הארגון. התעודה הוענקה לאלטמן על ידי הנשיאה, נינה פרייזן-פרטוריוס, בכנס ה-56 של הארגון התקיים בעיר.

מימין, מירה אלטמן ומנכ"לית ארגון מרכזי הכנסים הבינלאומיים ICCA בפראג
מימין, מירה אלטמן מנכ"לית מרכז הקונגרסים ונשיאת ארגון מרכזי הכנסים הבינלאומיים ICCA, בפראג

ארגון  International Congress and Convention Association – ICCA נוסד לפני 60 שנה על ידי שני סוכני נסיעות (ממקסיקו ומצרפת), כדי לייצר שיתופי פעולה בינלאומיים בתחום  תיירות הכנסים והאירועים. כיום הוא מונה מעל 1,000 מרכזי כנסים ומארגני כינוסים גדולים ביותר מ-100 מדינות ברחבי תבל. לארגון 22 סניפים בכל היבשות והוא מקיים תערוכות, סמינרים, השתלמויות ומפגשים רבים לאורך השנה עבור חבריו.

לדברי אלטמן, מעבר ליוקרה שבדבר, "החברות בארגון היא פלטפורמה נהדרת לחשיפתנו למגמות בינלאומיות בתחום. בארגון ICCA פיתחו כלים טכנולוגיים מתקדמים עבור חבריו, ומסייעים לנו רבות בהשוואה למתחרים בכל העולם. היא גם עוזרת לנו לייצר שיתופי פעולה עם עמיתים וגורמים שונים מהעולם לטובת הבאת כנסים ואירועים גדולים בינלאומיים לישראל".

לתעשיית הכנסים תרומה כלכלית גבוהה מהממוצע בתחום התיירות. ההכנסות מאירוח כנס בינלאומי בודד בן 4 ימים עם 1,000 משתתפים הוא כ-12 מיליון שקל, כאשר ההכנסות מתחלקות בין המלונות, התחבורה והנסיעות כמו חברות אוטובוסים, מתנות וקניות, בילויים, סיורים בארץ ועוד.

25 מקבלי החלטות ביקרו בירושלים

בתחילת החודש הגיעה לירושלים משלחת של כ-25 מקבלי החלטות וגורמי מפתח בתעשיית הכנסים העולמית מאירופה ומארה"ב, שהתארחה במרכז הקונגרסים.

ביקור משלחת מקבלי ההחלטות. חלק ממאמצי שיווק לארח כנסים גדולים מהעולם בתחומי המדע, הרפואה והטכנולוגיה. (צילום: יח"צ)
ביקור משלחת מקבלי ההחלטות. חלק ממאמצי שיווק לארח כנסים גדולים מהעולם בתחומי המדע, הרפואה והטכנולוגיה. (צילום: יח"צ)

מנהלת המרכז אלטמן סיפרה שהביקור הוא חלק ממאמצי שיווק ממוקדים שמטרתם לארח בירושלים כנסים גדולים מהעולם בתחומי המדע, הרפואה, הטכנולוגיה ועוד. ואכן, בין חברי הקבוצה היו נציגי ארגונים בינלאומיים המקיימים לאורך השנה כנסים במדינות שונות, בהם ארגון בינלאומי לחקר הגנום, ארגון בינלאומי לתחום ההרדמה התוך-ורידית, ארגון אירופי לחקר הכבד, ארגון בינלאומי לקובעי מדיניות במערכות הבריאות, מועצת הנפט העולמית, ארגון הגג של עולם יחסי הציבור, ארגון בתחום הנדסת המתח הגבוה, חברת נסיעות גדולה מהודו, חברת כנסים מובילה באנגליה, חברת תיירות גדולה מדרום אפריקה, איגוד עולמי לנושאים פיסקאליים, פדרציה בינלאומית לתחזוקת כבישים ועוד.

חברי הקבוצה הוזמנו לישראל על ידי לשכת הכנסים של ירושלים, שפועלת להפיכת הבירה ליעד מוביל בעולם הכנסים הבינלאומי. לשכת הכנסים של ירושלים (הרל"י) בראשות אילנית מלכיאור, פועלת בשנים האחרונות לחיזוק מעמד העיר בתעשיית הכנסים הבינלאומית ולהחזרתה לצמרת הערים שמארחות אירועים בינלאומיים. לצורך כך מגוייסים ההיסטוריה העשירה של ירושלים, האתרים, הארכיאולוגיה, הנופים והמוזיאונים וקדושתה לשלוש הדתות. מלכיאור מציינת כי זו לשכת הכנסים היחידה הפועלת בישראל.

לא מכבר חנך מרכז הקונגרסים-בנייני האומה אתר אינטרנט בסינית, בעקבות השתתפות נציגיו ביריד גדול של תעשיית הכנסים בסין. "מטרתנו היא לייצר תקשורת פורה עם הקהל הסיני ולהביא מהמזרח, כמו משאר העולם, כנסים גדולים לירושלים", אמרה מירה אלטמן.

אין תגובות

השאר תגובה